Aktualności

Najnowsze wydarzenia związane z naszą drużyną

9-te zwycięstwo z rzędu w ligowych rozgrywkach!

W niedzielę rozegraliśmy rewanżowe spotkanie z mocną ekipą z Dolnego Śląska – Górnik Toyota Wałbrzych-

Początek spotkania był wyrównany, pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 13:10 dla naszego zespołu. W drugiej kwarcie złapaliśmy swój rytm i dzięki sprawnej współpracy w obronie nie pozwalaliśmy przeciwnikowi na łatwe rzuty, my za to skutecznie wykorzystaliśmy kilka szybkich kontrataków czego skutkiem była wygrana kwarta aż 20:8 i wynik 33:18 w połowie meczu. Jednopunktowe wygrane Górnika kolejno w trzeciej (14:15) i czwartej kwarcie (12:13) nie pozwoliły jednak na znaczącą utratę naszego rezultatu i to my sięgnęliśmy po zwycięstwo kończąc rundę zasadniczą z bilansem 9-1. Ekipie z Wałbrzycha dziękujemy za sportową rywalizację i… widzimy się w Play-Offach 😎

Liderem tabeli po rundzie zasadniczej pozostaje Mustang Konin pomimo tego samego bilansu zwycięstw-porażek co nasz zespół. Ze względu na tą samą ilość punktów to ekipa Mustanga w bezpośredniej rywalizacji okazała się lepsza o 3 rzucone oczka, zwyciężając z nami pierwszy mecz sezonu wynikiem 58:50 (rewanż wygraliśmy 68:63) i to oni w fazie Play-Off będą mierzyć się z drużyną z 4 miejsca z tabeli – IKS GTM Konstancin.

W tym układzie my 15 kwietnia rozegramy pierwszy mecz fazy Play-Off na wałbrzyskiej ziemi.

Orto-Medico Scyzory Kielce 59:46 Górnik Toyota Wałbrzych

(13:10, 20:8, 14:15, 12:13)

Kielce: Gładysz 28, Moćko F. 16, Sobieraj 5, Moćko S. 4, Szymczak 4, Minda 2, Wrona, Jabłoński, Zubrzycki, Danielewicz.