Aktualności

Najnowsze wydarzenia związane z naszą drużyną

Podsumowanie Eurocup 2

Emocje po intensywnej podróży do Turcji powoli opadają, więc czas na małe podsumowanie 😉
Jak już wiecie, turniej kończymy na 3 miejscu, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni zwłaszcza, że był to nasz debiut na wyższym poziomie rozgrywek Eurocup 2.
Pierwszy mecz rozegraliśmy z zespołem z Francji – Meylan Grenoble. Początek był dla nas troszkę nerwowy, dopiero w drugiej połowie złapaliśmy odpowiedni rytm gry na nowej dla nas ziemi i zaczęliśmy stopniowo powiększać przewagę – mecz wygraliśmy wynikiem 69:52.

fot. izmirbsbspor.org

Drużyny takie jak Fenerbahce – aktualny Mistrz Turcji oraz Izmir BSB – Mistrz Turcji sezonu 2020-2021 pokazały nam piękny poziom tureckiej koszykówki. O ile z bardzo silnymi zawodnikami aktualnego Mistrza ciężko było dotrzymać równego tempa – wynik 88:41 mówi sam za siebie – o tyle z gospodarzem – Izmirem – pomimo przegranej pierwszej połowie spotkania 25:15, w 3 kwarcie udało nam się doprowadzić do różnicy już 3 punktów na tablicy wyników z nadzieją na kontynuację dobrej defensywy i skutecznego ataku. Niestety niefortunny upadek Szymona Moćko zakończony lekką kontuzją i koniecznością zmiany wprowadził w nas roztargnienie, które szybko wykorzystał przeciwnik nie pozostawiając skrupułów kto zwycięży w tym meczu, końcowy wynik 60:35 dla Izmiru. Ostatecznie o 3 miejsce zagraliśmy z drużyną Meylan Grenoble Handibasket. Francuska drużyna nie dawała łatwo za wygraną, wyrównany mecz zakończył się jednak naszym zwycięstwem 69:57.

fot. izmirbsbspor.org


Finał pomiędzy tureckimi drużynami był bardzo widowiskowy i okraszony bardzo głośnym dopingiem zapalonych tureckich fanklubów. Wydarzenie zdecydowanie warte przeżycia. Po wspaniałej batalii ostatecznie to Fenerbahce zajęło 1 miejsce w turnieju zwyciężając nad Izmirem 69:56.
W All Star Team całego turnieju wylądował nasz zawodnik Szymon Gładysz – brawo!

fot. izmirbsbspor.org

Poszczególne statystyki z meczów możecie znaleźć na stronie:
https://hosted.dcd.shared.geniussports.com/…/schedule
Organizacja turnieju była na najwyższym poziomie – wspaniali wolontariusze, doskonała komunikacja, znakomite jedzenie i świetna oprawa wydarzenia sprawiła, że na długo zapamiętamy wizytę w pięknej Turcji – za co bardzo dziękujemy organizatorom i wolontariuszom! (Thank you Izmirbbsk!)
Podziękowania kierujemy również do Almatur Warszawa za pomoc w organizacji przelotu!
Kolekcjonowanie tych wspomnień, uzyskanie bezcennego doświadczenie i dumna reprezentacja naszego regionu na międzynarodowym parkiecie nie odbyłaby się bez wsparcia finansowego ze strony naszych sponsorów i partnerów.
Z tego miejsca ogromne podziękowania kierujemy dla: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Miasto Kielce, Medico24.pl, Carico Poland, GSU Polisa, PFRON – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Ministerstwo Sportu i Turystyki. Dziękujemy również partnerom medialnym TVP3 Kielce oraz Echo Dnia Świętokrzyskie.
Dziękujemy również Wam – kibicom za nieocenione wsparcie i dobre słowa!