Aktualności

Najnowsze wydarzenia związane z naszą drużyną

Puchar Polski wraca do Kielc!

Tegoroczny Puchar Polski odbył się w dniach 29-30 października 2022 roku na terenie Hali MOSIR przy ul. Popiełuszki w Koninie. Organizatorem edycji 2022 był zespół KSS Mustang Konin – obrońca trofeum z 2021 roku, który przy okazji turnieju świętował 10 lecie istnienia swojego klubu.

Na drodze losowania par półfinałowych, nasz zespół wylądował w drugiej parze naprzeciwko zespołu Górnik Toyota Wałbrzych – drużynie głośno okrzyczanej jako faworyt do trofeum. W pierwszej parze natomiast gospodarz KSS Mustang Konin zmierzył się z IKS GTM Konstancin. O ile w pierwszym meczu nie było dużej niespodzianki, obecny Mistrz Polski bez większego problemu pokonał zespół z Konstancina wynikiem 84:64 czym zapewnił sobie miejsce w finale, tak wszyscy oczekiwali na zwycięzcę drugiego meczu. Początek spotkania nie był dla nas obiecujący, mocny zespół z Wałbrzycha z wieloma reprezentantami kraju narzucił szybkie tempo gry i niezłą skuteczność, pierwsza kwarta zakończyła się aż 7 punktową przewagą ekipy z Dolnego Śląska (15:22). W drugiej kwarcie złapaliśmy jednak swój rytm, poprawiliśmy znacznie obronę trzymając przeciwnika w dystansie od kosza, co spowodowało, że Górnik rzucił tylko 10 celnych oczek, przy naszych 18. Dodatkowym “strzałem w kolano” przeciwnika z pewnością był 3 punktowy rzut naszego centra Szymona Gładysza równo z syreną kończącą połowę meczu, dzięki czemu do przerwy byliśmy na jednopunktowym prowadzeniu. Druga połowa to dalsza heroiczna walka obu zespołów punkt za punkt. Prowadzenie w meczu zmieniało się praktycznie co każdą akcję, trzecia kwarta zakończyła się 1 punktową przewagą Wałbrzycha. W nerwowej czwartej odsłonie udało nam się w pewnym momencie wyprowadzić nawet 7 punktową przewagę, ale dwa celne rzuty za 3 punkty doświadczonego Krzysztofa Bandury w końcówce zmniejszyły ją do tylko 1 punktu. Ekipie z Wałbrzycha pozostało 15 sekund i faule taktyczne. Pomimo naszych dwóch niecelnych rzutów osobistych nasz zespół zdołał utrzymać tą nieznaczną przewagę do końcowego gwizdka i ostatecznie pokonaliśmy Górnika Toyotę Wałbrzych 74:73 meldując się w finale. Ogromna euforia i radość po tak trudnym meczu pozwoliła nam odpowiednio nastawić się do finałowego spotkania.

Orto-Medico Scyzory Kielce 74:73 Górnik Toyota Wałbrzych
(15:22, 18:10, 17:19, 24:22)
Kielce: Moćko F. 41 (3×3), Gładysz 22 (1×3), Sobieraj 11, Moćko S., Jabłoński, Minda, Danielewicz, Kozieł, Wrona, Szymczak

W niedzielę o godzinie 12:30 stanęliśmy naprzeciw Mistrzowi Polski. Mecze z Koninem zawsze przynoszą kibicom i zawodnikom dużo emocji. Wyrównana pierwsza kwarta zakończona naszą przewagą 18:16 zwiastowała bardzo ciekawe spotkanie. Do połowy poprawiliśmy parę błędów w obronie, zmusiliśmy Konin do trudnych i tym samym niecelnych rzutów, my natomiast dorzuciliśmy kolejne 5 oczek do przewagi co pozwoliło nam na większy spokój w drugiej odsłonie. W trzeciej kwarcie kontynuowaliśmy swój rytm, powiększaliśmy stopniowo dystans pozbawiając powoli Mistrza Polski myśli o obronieniu trofeum. Na tablicy przed rozpoczęciem 4 kwarty widniał wynik 50:36 dla naszego zespołu. W ostatniej odsłonie meczu co prawda pozwoliliśmy przeciwnikowi na zdobycie większej ilości punktów, ale trzymaliśmy nadal swój poziom skuteczności i kontrolowaliśmy wynik do samego końca. 72:57 na tablicy wyników po końcowym gwizdku dla naszego zespołu oznaczał zwycięstwo i zdobycie Pucharu Polski 2022 przez nasz młody zespół. Trofeum wraca po rocznej przerwie na teren Kielc i nie zamierzamy go łatwo oddać!

Orto-Medico Scyzory Kielce 72:57 KSS Mustang Konin
(18:16, 15:10, 17:10, 22:21)
Kielce grali : Moćko F. 26 pkt (1×3), Gładysz 36 pkt , Sobieraj 6 pkt, Szymczak 2pkt , Moćko S. 2pkt, Wrona, Minda, Jabłoński, Danielewicz, Kozieł

W spotkaniu o 3 miejsce IKS GTM Konstancin niespodziewanie pokonał Górnik Toyotę Wałbrzych wynikiem 64:46.

Dziękujemy KSS Mustang Konin za organizację turnieju.