Aktualności

Najnowsze wydarzenia związane z naszą drużyną

Remis w koszykówce? Historia lubi się powtarzać.

W ostatnim meczu sezonu i zarazem 2 meczu finałowym o Mistrzostwo Polski 2026 miało miejsce wspaniałe widowisko. Od samego początku spotkania i przez cały jego przebieg gra toczyła się „punkt za punkt”. Na 4 sekundy przed końcem nasza drużyna miała jeszcze posiadanie. Rzut za 3 równo z syreną okazał się niecelny i podobnie jak 2 lata temu w finale mecz zakończył się czymś co w koszykówce widzimy bardzo rzadko – remisem. Przewaga uzyskana przez drużynę z Konina w 1 spotkaniu była decydująca w tym dwumeczu, więc ten sezon kończymy jako Wicemistrz Polski!

Podobnie jak w pozostałych meczach tych Play-Off’ów musieliśmy radzić sobie bez naszego grającego trenera Filipa Moćko, jednak walczyliśmy do końca także dzisiaj.

Ogromne ukłony dla kibiców za wsparcie przez cały sezon, a dzisiaj rozwaliliście system i to również dzięki Wam „twierdza” w Suchedniowie pozostała niezdobyta!

Orto Medico Scyzory Kielce 72-72 KSS Mustang Konin

(12:18, 23:18, 19:20, 18:16)

Kielce: Gładysz 28 pkt, Moćko Sz. 20 pkt, Jabłoński 11 pkt (1×3), Szymczak 9 pkt, Minda 4 pkt, Wrona, Relidzyński, Gajewski, Danielewicz, Gorzała, Kozieł, Wesołowski

Last, but not least, dziękujemy naszym sponsorom i partnerom za wsparcie przez cały sezon:

Orto – Medico

Miasto Kielce

MeetFit

Dworek Bobrza

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

PFRON – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Ministerstwo Sportu i Turystyki

TVP3 Kielce

Polska Koszykówka na Wózkach

Carico Poland Kielce

PACTUM Kancelaria Finansowa Kielce