Aktualności

Najnowsze wydarzenia związane z naszą drużyną

To nie był nasz dzień – przegrana w I kolejce PLKnW

Z wielkopolski wracamy z dotkliwą porażką z KSS Mustang Konin.
Przez większość spotkania nasza drużyna była na lekkim prowadzeniu, mecz był jednak cały czas bardzo wyrównany, zacięty i bardzo dynamiczny, bowiem Mustang niesiony dopingiem na własnej hali i ogromną motywacją nie dawał za wygraną. Do przerwy prowadziliśmy 5-cioma punktami, ale już na dwie minuty przed końcem trzeciej kwarty przeciwnicy doprowadzili do remisu, co okazało się wodą na bardzo rozpędzony młyn dla naszego rywala. Pomimo naszych starań w ofensywie, piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść w obręcz, co skutecznie wykorzystywał przeciwnik punktując swoje kolejne akcje i wychodząc na małe, ale bardzo znaczące prowadzenie. W czwartej kwarcie mieliśmy kilka zrywów goniących wynik, jednak skuteczne kontrataki Mustanga, które trzymały nas w dystansie aż do końcowej syreny i wyniku 60:52 na korzyść rywala przekreśliły ostatecznie nasze szanse na zwycięstwo w tym meczu.
Gdy emocje opadły, zgodnie stwierdziliśmy, że po ostatnim wysokim zwycięstwie na wyjazdowym turnieju w Austrii, tym razem podeszliśmy do meczu z Mistrzem Polski niestety zbyt pochopnie i odbiło nam się to finalnie nieprzyjemną czkawką. Wyciągamy jednak wnioski z tej lekcji i trenujemy dalej.

KSS Mustang Konin 60:52 Orto-Medico Scyzory Kielce
(13:14, 10:14, 16:10, 21:14)
Kielce: Moćko F. 20, Gładysz 18, Sobieraj 12, Minda 2, Moćko S., Szymczak, Wrona, Jabłoński