Aktualności

Najnowsze wydarzenia związane z naszą drużyną

Wygrywamy pierwszy mecz finałów Mistrzostw Polski

Po ciężkim boju i bardzo wyrównanej batalii wygrywamy w pierwszym meczu finału Mistrzostw Polski w koszykówce na wózkach. Ogromne emocje towarzyszyły od pierwszych minut spotkania. Dużo zmian prowadzenia i zacięta walka do połowy zakończyła się jednopunktową przewagą naszego zespołu. Trzecia kwarta była dla nas zdecydowanie najtrudniejsza, rozpędzony pociąg Konina co akcje zdobywał punkty, w pewnym momencie przegrywaliśmy już nawet 9-cioma oczkami. Na szczęście chwila przerwy i reorganizacja zespołu pozwoliła na szybkie odrobienie straty do 5 pkt. Dużo nerwów, przewinienia niesportowe pod koniec meczu to tak naprawde tylko zalążek tego co działo się dziś w Suchedniowie. Wynik na pewno nie oddaje przebiegu spotkania, wygrać dzis mógł każdy, nam udało się utrzymać nerwy na wodzy wyprowadzając ostatecznie wynik na 9 pkt przewagę. Dziękujemy Mustangowi za rywalizację i wysoko postawioną poprzeczkę, z pewnością dla kibiców było to jedno z lepszych widowisk w tym sezonie. Rewanżowy mecz rozegramy na terenie obecnego Mistrza. 27 maja w Koninie rozwiążą się losy, kto zdobędzie ostatecznie tytuł Mistrza Polski sezonu 2022/2023.

Ogromne podziękowania dla Was – kibiców. Wykrzyczeliście dzisiaj ze swoich gardeł nasze zwycięstwo i stworzyliście atmosferę godną finału. Dziękujemy tez za przyjazd kibiców z Konina, cieszy fakt tak mocnych dopingów z obu stron.

Orto-Medico Scyzory Kielce 75:66 KSS Mustang

(16:17, 16:14, 21:27, 22:8)

Kielce: Moćko F. 32 1×3, Gładysz 24, Sobieraj 15 1×3, Szymczak 4, Moćko S., Minda, Wrona, Jabłoński

Dziękujemy TVsports za videorelację i Krzysztofowi Walenciakowi za komentarz.