Aktualności

Najnowsze wydarzenia związane z naszą drużyną

Przegrać ostatni mecz i zostać Mistrzem Polski – potrafimy chyba tylko my!

Walka o 1 miejsce w Mistrzostwach Polski 2022/23 rozstrzygnięta. Po trzech sezonach, a każdym z nich zakończonym walką w finale z Mustangiem Konin, tym razem wracamy na sam szczyt, zdobywając jednocześnie trzecią koronę w tym sezonie! Parkiet w Koninie dosłownie płonął w sobotnie popołudnie, a hala pękała w szwach. Było tłumnie, gwarno i… bardzo gorąco. Mecz zgodnie z zapowiedziami był wspaniałym i głośnym widowiskiem sportowym, okraszonym piękną, heroiczną walką i częstymi zmianami wyniku. Ciężko opisać słowami co dokładnie działo się na konińskiej hali, zdecydowanie polecamy obejrzeć powtórkę, my sięgniemy po nią z pewnością jeszcze nie raz. Mecz ostatecznie zakończył się zasłużoną, symboliczną wygraną Konina 57:55, ale 9-punktowa przewaga z pierwszego meczu to nam pozwoliła na ostateczne zwycięstwo w dwumeczu 7-mioma oczkami i sięgnięcie po tytuł Mistrza Polski sezonu 2022/23. Gospodarzowi i byłemu Mistrzowi dziękujemy za spotkanie i gratulujemy postawy, naprawdę nie było łatwo. Dziękujemy z tego miejsca również sędziom – Pandora Wesolowska, Adam Fronczak, Piotr Ciesielski – za świetne i sprawiedliwe poprowadzenie spotkania.

KSS Mustang Konin 57:55 Orto-Medico Scyzory Kielce

(14:12, 12:13, 11:16, 20:14)

Kielce: Moćko F. 26, Gładysz 17, Sobieraj 10, Szymczak 2, Moćko S., Minda, Wrona, Jabłoński

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom i partnerom, bez których nie byłoby nas w tym wspaniałym miejscu:

Medico24.pl, Pactum Kancelaria Finansowa, Carico Poland, GSU Polisa, Dworek Bobrza, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Miasto Kielce, PFRON – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Ministerstwo Sportu i Turystyki, TVP3 Kielce, Echo Dnia Świętokrzyskie, SuperBasket, Polski Związek Koszykówki

Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli cegiełki do tego ogromnego sukcesu.

Dziękujemy Wam – kibicom – za to, że byliście z nami przez cały sezon. Zarówno w Suchedniowie jak i na meczach wyjazdowych. Bardzo się cieszymy, że udało nam się stworzyć taką wspaniałą społeczność i że z roku na rok, rośniemy mocno w siłę!

W tym sezonie pozostał jeszcze ostatni, finałowy turniej II ligi, oraz rozgrywki Mistrzostw Polski 3×3, wiec trochę Was jeszcze pomęczymy. Tym razem łapiemy chwilę oddechu i żyjemy tym wspaniałym sukcesem!

123… Scyzory!